Pazaryerlerinden Satış Yapmak

Pazaryerlerinden ürün satışı

Pazaryerlerinde Satış Nasıl Yapılır?

İnternetin günlük yaşamlara büyük katkısı ve küresel olarak çevrimiçi ürün satın alan çok sayıda müşteriyle birlikte e-ticaret sektörünün gelişimi her geçen gün artarak devam ediyor. Herhangi bir ürün ya da hizmetin çevrimiçi satış yapma fikri, günümüzde karşılığını bulabilecek iyi bir iş fikri potansiyeli taşıyor.

İnternetten Ürün Satmak

İntenetten satış yapmak daha çok insana erişmenizi sağlar. İnternetten ürün satmak, yanında birçok değişkeni de beraberinde getiren bir süreçtir. Tanıtım, reklam, itibar, operasyonel süreçler, vb. değişkenler ayrıntılı olarak ilgilenmeniz gereken bir iş yüküne denk gelmektedir.

Pazaryerlerinde Satış Yapmak

İnternetten satış yapmanın birçok yolu vardır. Bunlardan biri de; ürünlerini popüler bir pazaryeri aracılığıyla satabilme yöntemidir. Satıcılar arasında artan rekabet, müşterileri ürününüze daha fazla çekmek için bazı yeni stratejiler uygulamaya teşvik eder. Çok sayıda potansiyel müşterinin talebini anlamak için hepsiburada, gittigidiyor, n11, vb. pazaryerlerinde satış yapmak, ürününüzü kolayca daha fazla gösterebileceğiniz ve çok sayıda potansiyel müşteriye anında erişim sağlayabileceğiniz bir satış potansiyelini de beraberinde getirir.

Özellikle günümüzde müşteriler, ürün çeşitliliği ve hepsi bir arada alışverişin kolaylığı nedeniyle genellikle pazaryerlerinden ürün satın almayı tercih ederler. Pazaryerlerinde satış yapmanın getirdiği yorucu dezavantajlar nedeniyle bunun sizin için ne denli zorluklar getirebildiğinin farkındayız. Bu nedenle IGO ile kullanımı kolay, kullanıcı dostu ve sizin için bütün detayların yer aldığı e-ticaret paketlerimizi sitemizden detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Şimdi aklınızdaki sorulara cevap vermek adına ülkemizdeki popüler pazaryerlerinin artılarına ve eksilerine platform bazında göz atalım:

Gittigidiyor’da Mağaza Açmak

Gittigidiyor’da satış yapmak için mağaza açmanız gerekmektedir. 23 Eylül 2019 öncesinde mağaza açılışları için ücretli paketler mevcuttu. Ama bu tarih sonrası bütün paketler birleştirilerek Standart Mağaza adı altında birleştirildi (10.000 ürüne kadar ücretsiz) ve 2023’e kadar ücretsiz hale getirildi. Gittigidiyor kategori bazlı komisyon ücretine göre hizmet bedeli almaktadır.

Avantajlar

 • Mağaza açma ücreti bulunmamaktadır
 • Ürün satışlarında para transferleri (müşteri onayı sonrası) 10 gün içerisinde hesaba yatırılır.
 • Firma logosuyla mağaza açabilme avantajı

Dezavantajlar

 • Yüksek komisyon ücretleri (Kategoriye göre değişen oranlarda)
 • Ürünü öne çıkarmanın zorluğu ve ekstra ücret ödemesi
 • Destek bedeli oranının standart bir ücret değil satış başına yüzde olarak alınması

N11’de Mağaza Açmak

N11’de mağaza açmak ücretsizdir. Ürünlerinizi kategoriler halinde listeleyebilir, 3000 ürüne kadar ürün ekleyebilirsiniz. Sadece satılan her ürün için alınan komisyon bedeli (kategoriye göre değişen oranlar) haricinde ürün bedelinin %0.80’ine denk gelen bir hizmet bedeli alınmaktadır.

Avantajlar

 • Mağaza açma ücreti bulunmamaktadır
 • Ürün satışlarında para transferleri (müşteri onayı sonrası) 7 gün içerisinde hesaba yatırılır
 • Firma logosuyla mağaza açabilme avantajı

Dezavantajlar

 • Yüksek komisyon ücretleri (Kategoriye göre değişen oranlarda)
 • Reklam satın almadan platform içerisinde öne çıkmanın zorluğu
 • Hizmet bedeli oranının standart bir ücret değil satış başına yüzde olarak alınması

Hepsiburada’da Mağaza Açmak

Hepsiburada üzerinde satış yapmak diğer sitelere oranla biraz daha farklıdır. Herhangi bir mağaza açılış ücreti bulunmamaktadır. Diğer pazaryerlerine göre Hepsiburada pazaryeri sistemi, ürün bazlı bir satış üzerine kurgulanmıştır. Pazaryerinde mağazası olan markaların logoları bulunmamaktadır. Hepsiburada’da mağaza bazlı bir satıştan ziyade platform üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların ürün bazlı ilerlemeleri üzerine satış yapılabilmektedir.

Avantajlar

 • Mağaza açma ücreti bulunmamaktadır
 • N11 ve Gittigidiyor’da ki gibi satılan ürün için müşteri onayının olmaması (Direkt olarak satışı yapılan ürün kargolandıktan sonra ücretin sisteme yansıması söz konusudur.)

Dezavantajlar

 • Çok yüksek komisyon ücretleri (Kategoriye göre değişen oranlarda)
 • Ürün bazlı satış yapıldığından dolayı öne çıkmak için fiyat rekabetinin zorlayıcı olması
 • Satışı yapılan ürünlerin para transferleri hesaba çok geç yatırılmaktadır (28 gün)

Kendi Sitenizden Satış Yapmak

Pazaryerlerinden satış yapmak her ne kadar avantajlı gibi görünse de yüksek rekabetçi platformlar, yüksek komisyon oranları, uzun süren bürokratik işlemler gibi oldukça zorlayıcı yanları da vardır. IGO, ürünlerinizi kolayca satışa sunmanız için tasarlandı. Kendi e-ticaret sitenizi kolayca oluşturabilir, rekabet ve reklam yarışına girmeden kendi hedef kitlenize doğrudan erişebilirsiniz.

IGO e-ticaret sistemini ücretsiz deneyebilir ve sitenizi oluşturmaya hemen başlayabilirsiniz.

E-Ticaret Paketleri

İhtiyacınıza uygun ekonomik çözümler için dilediğiniz paketi tercih edebilir ya da size özel oluşturulmasını istediğiniz mağazanız için bize ulaşabilirsiniz.

Artizan

Özgün tasarımcılar, girişimciler ve yeni başlayanlar için ideal, esnek, güçlü, limitsiz e-ticaret çözümü.

Sınırsız Ürün

Özel POS Çözümü

49 TL/ ay

Özel

IGO'in esnek ve geliştirilebilir, uçtan uca e-ticaret çözümü ile size özel bir paket oluşturmamız için bize ulaşabilirsiniz.

Sınırsız Teknik Destek

Özel Tema Tasarımı

Fiyat sorunuz